סטרס בעבודה

סטרס בעבודה

לסטרס יש דרך לבוא לידי ביטוי במקום העבודה.
למעשה, יכולת ביצוע העבודה אצל כמעט מחצית מכלל העובדים קשור ישירות לסטרס

סטרס משפיע כמעט על כל ביצועי העבודה של העובדים. הסטרס עולה לעסקים בארה"ב עד 300 מיליארד דולר בשנה,
לכן אין זה פלא שסטרס מכונה "המגיפה הבריאות של המאה ה -21" על ידי ארגון הבריאות העולמי.

הסטרס קשור לסימפטומים רבים, כולל קושי להתרכז, היעדרות ואיכות עבודה ירודה. קושי להתרכז היא הדרך הנפוצה ביותר לבעיות אישיות ומתח המשבשות את העבודה. לא משנה כמה קטן או גדול החברה, הסטרס הוא המחנה המשותף על איכות העבודה ירודה וחוסר הפרודוקטיביות בקרב העובדים. זה לוקח רק כמה עובדים בסטרס כדי להמיט על המורל הכולל של החברה במקום העבודה. תוכניות סיוע לעובדים מוכחות לסייע במאבק בסטרס העובדים.במחקר שנעשה בארה"ב, 94% מהנשאלים דיווחו על תוצאות חיוביות ועל שיפור בביצועי העבודה לאחר התערבות.

מניעה יעילה ותכנות התערבות מוקדמת, המותאמת לצרכים השונים של אוכלוסיית העובדים נחוצה לשיפור ביצועי העובדים ולהקטנת הסטרס. המפתח לעזרת מקומות עבודה לעזור בהפחתת הסטרס אצל העובדים הוא 'מודעות'. ההכשרה צריכה לכלול מידע ספציפי על איך לזהות עובדים נזקקים לפני שהבעיות האישית משתלטת. מנהלים ואנשי משאבי אנוש המסוגלים לזהות את הסימנים והתסמינים של סטרס בקרב העובדים יכולים לחסוך לחברה הרבה זמן וכסף.

יישום תוכנית לעזרה לאותם העובדים יניח את הבסיס להפחתת סטרס מוצלחת. זה יעזור לבנות מודעות בקרב חברי הצוות של החברה, לעודד עובדים לעסוק בתוכניות בריאות במקום העבודה, ולהגדיל את ניצול העובדים. חברות שמאמצות תוכניות להפחתת סטרס אצל העובדים יהיו מצוידים טוב יותר לעודד שינוי התנהגותי חיובי, להוביל לשיפור המורל של העובד, מחויבות חזקה לארגון, נוכחות טובה יותר ושיפור האינטראקציה בין עמיתים לעבודה המנהלים, ועם הלקוחות.

התוכניות להפחתת סטרס מיושמות בארה"ב בחברות high tech, רשתות עסקיות, עובדי בתי חולים (רופאים ואחיות) ותחנות משטרה

מבנה התוכנית: קבוצות של עד 10 משתתפים-

* הרצאה על סטרס והשפעתו על הבריאות ותפקוד בעבודה.
* בין 3 ל-5 מפגשים אישיים של חצי שעה ללמידה התמודדות ושליטה בסטרס עם ביופידבק.

ליצירת קשר לחצו כאן.

Photo by rawpixel on Unsplash